Galeria Solna
Galeria Solna
Galeria Solna
Galeria Solna
Galeria Solna
Galeria Solna
Galeria Solna

Galeria w liczbach

Powierzchnia najmu / GLA: 31 000 m²

Powierzchnia działki: 10 ha

Ilość miejsc parkingowych: 1000

Liczba lokali handlowo-usługowych: 95

Otwarcie: 8 maja 2013 r.

O nas

Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes CCC S.A.

ACTEEUM Central Europe Sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami od 2006 roku. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz „Ogrody” w Elblągu.  Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Zakres kompetencji spółki obejmuje szeroki wachlarz działań, począwszy od wyboru najkorzystniejszej lokalizacji, przygotowania procesu inwestorskiego, opracowania koncepcji i wyceny inwestycji, projektowania, po budowę obiektu i jego komercjalizację. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturowym i dużym potencjałem rozwoju. Firma współpracuje z najlepszymi specjalistami w branży, wiodącymi biurami architektonicznymi i inżynierami. Dużą wagę przykłada również do stałej współpracy z lokalnymi władzami. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki CCC S.A., polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia.

Galeria Solna

Galeria o łącznej powierzchni najmu ponad 31 000 mkw obejmuje kompleksową ofertę handlową. Na terenie centrum znajdują  się m.in.: market budowlany Dom i Ogród – Nomi, hipermarket Tesco, kawiarnie i przestrzeń gastronomiczna (food court) z restauracją McDonald’s, strefa usługowa oraz wiele sklepów wiodących polskich oraz międzynarodowych najemców sieciowych , w tym salony: H&M, Bershka, Stradivarius, Reserved, New Yorker, Carry. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych jest 1 000 miejsc parkingowych a doskonałą dostępność obiektu zapewnia nowo wybudowana dwupasmowa ulica Wojska Polskiego oraz przebiegająca wokół terenu inwestycji ścieżka rowerowa. Galeria Solna będzie posiada prestiżowy certyfikat BREEAM stanowiący o standardzie ekologicznym budynku. Swoją architekturą obiekt nawiązuje do tężni solankowej – wizytówki miasta.

Nagrody i wyróżnienia

Galeria Solna Laureat Konkursu Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw 2013

Grand Prix w kategorii wnętrze w nowych obiektach budowlanych – wnętrze usługowo-handlowe

nagroda001

 

HIT 2013 – nagroda za budowę centrum handlowego Galeria Solna w Inowrocławiu w ramach XIV Konkursu Gospodarczo- Samorządowy HIT 2013 Kujaw i Pomorza

nagroda002

 

„Mister Budownictwa 2013” w kategorii obiekty nowowybudowane

nagroda002

 

„Mister Budownictwa 2013″ internautów za Centrum Handlowe „Galeria Solna”

nagroda002