Teatralne soboty w Galerii Solnej

Teatralne soboty w Galerii Solnej
Dzieciaki, co powiecie na wycieczkę (a nawet trzy!) do magicznego świata bajek? Wszystkich chętnych na taką wyprawę zapraszamy do udziału w cyklu sobotnich spektakli Teatru Barnaby, który odbędzie się w Galerii Solnej.
Czeka nas prawdziwa uczta dla oka i ucha. Artysta Marcin Marzec – twórca Teatru Barnaby – zaszczyci nas swoje obecnością aż przez trzy soboty z rzędu. W każdą zaprezentuje przed młodymi widzami inny spektakl.
Repertuar:
18.11– „BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA”
Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia… Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko, że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie… Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka. Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki – marionetki.

25.11 – „BAŚŃ O PIECUCHU NAJWSPANIALSZYM NA ŚWIECIE”
To historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza wiec na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem oraz rozwiązuje liczne zagadki.

2.12 – „DANKA GRAŻYNA ZŁODZIEJKA ŚWIĄT”
To pacynkowe szoł, w którym główne skrzypce gra Wiedźma Grażyna Danka. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, kto odpowiada za brak śniegu w zimie albo za pochmurne i deszczowe lato, to w tym spektaklu znajdziecie odpowiedź. Grażyna wraz ze swoim wiernym przyjacielem Ciapciakiem, z wielką pasją próbuje zniweczyć wszystkie wolne od szkoły dni. To, czy jej się uda, zależy jedynie od dzieci i dzielnego policjanta Andelka.

Podczas sobotnich spotkań z teatrem każdy ze spektakli będzie wystawiany trzy razy.
Godziny rozpoczęcia spektakli:
12:00
13:15
14:30
Spektakle będą odgrywane na scenie ustawionej przy strefie gastronomicznej. Wstęp wolny!